Przenosnik slimakowy t402

Jednymi z powszechnie wykorzystywanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, natomiast nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje zastosowanie jest wiele dobrze a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego wdrożenia są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów dokonywać się może również w poziomie, kiedy i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich prezentują się większą różnicą i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe wtedy ich wyjątkowym atutem jest fakt, że pozwalają na ławy wstęp do przenośnika co z organizacji jest niezbędne w sprawie, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe stosuje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane razem z jednymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą sprawą jest długość i średnica urządzenia, ale też umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często wykonuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na pozycję wyposażenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Dobrym jest ciężka skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odkryć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy a w przemyśle spożywczym. Bardzo często pobiera się z nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego wietrzenia albo również czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich wzięciu mieszają i stosują suchą karmę zwierzętom.